May 2013

Kdo se stane novým trenérem Realu Madrid?

31. may 2013 at 14:00 | Níca H. |  Ankety
José Mourinho opustil Real Madrid, po své nejhorší sezóně v životě. Nevyhrál ani jednu trofej, fanoušci Realu jej porovnávali s Hitlerem. Znepřítelil si madridisti, kdy nenechal chytat odchovance a velkého srdcaře Ikera Casillase. Další důvod, nevoli vůdči němu už cítili i hráči (taktéž kvůli Casillasovi), a tak se vrátil tam, kde ho milují, kde měl nejlepší období. Chelsea. Otázkou však zůstává, kdo se stane trenérem španělského klubu. Já mám typy čtyři, jsou to čistě moje typy, a proto Vás prosím o žádné nadávky vůdči mě. Zahlasujte v anketě a pokud tam není ten, o kom si myslíte, že se stane trenérem, napište to tam, budu jen ráda :)

1. Carlo Ancelotti, PSG

2. Jupp Heynckes, Bayern Mnichov (od léta bez klubu, Bayern přebírá Guardiola)

3. Roberto Mancini, bez klubu

4. Aitor Karanka, asistent trenéra Realu Madrid

Tak jaký máte názor?

Sbohem Abidale.

30. may 2013 at 21:42 | Níca H. |  Novinky
Éric Abidal, veký bojoník, který vyhrál svůj boj nad rakovinou. Chtěl vyhrát ze dvou důvodů. Jako správný milující otec chtěl vidět své děti dospívat a druhý důvod byl prostý. Měl touhu kopnout si znovu do míče. Vyhrál. Pro fanoušky byl hrdina zápasu, i když nehrál od začátku, i když nevstřelil ani branku.Při dnešní tiskovce všichni horkotěžce zadržovali slzy. Jak Leo Messi, tak třeba Xavi, Iniesta nebo Alexis. Pro mě je to úžasný člověk, mrzí mě, že už ho v Barceloně neuvidím hrát, že už neuslyším skandovat jeho jméno. On se ale vrátí. Možná už ne jako hráč, ale jako trenér, kterému se všichni pokloní a budou jej obdivovat. Já v ten okamžik budu čekat. Budu se v něj modlit. Silně nás všechny motivuješ. A než něco vzdám vzpomenu si na tebe. Miluju tě, silně tě miluju a pořád budu. Jsi úžasná osoba. Merci Abi.
Nezapomeň. Mes Que Un Club.

Neymar se oficiálně upsal Barceloně

26. may 2013 at 16:50 | Níca H. |  Novinky
Celý večerejšek jsem proseděla u Facebooku a sledovala dění kolem Neymara. Jednadvacetiletý útočník brazilského Santosu, za který dnes odehraje svůj poslední zápas, měl na vybranou ze dvou španělských velkoklubů. Real Madrid nebo Barcelona, sám Neymar vyjádřil svou radost z pranice těchto dvou klubů. Pro první půlku je Neymar pouhou hvězdičkou, která nemá na to, hrát v Evropě a pro druhou nadaný hráč se slibnou budoucností. Real Madrid Neymarovi nabídl vyšší plat a Santosu i větší kupní cenu. Brazilec však dokázal, že nehraje fotbal pro peníze a rozhodl se pro katalánský klub, kde hraje jeho velký vzor Lionel Messi, držitel čtyř zlatých míčů.
Brazilský útočník by měl údajně v pondělí podepsat smlouvu na pět let. Původně se měl zjistit jeho přestup právě v pondělí, ale Neymar to nevydržel a svěřil se na Twitteru a Instagramu. Tak či onak uvidíme, jak se mu povede. Neymar měl v Brazílii smlouvu platnou ještě rok, avšak klub už vzdal boj o to udržet si hvězdičku, která touží po rozletu. ,,Nemůžu tu zůstat, musím do Evropy, tady se nijak nerozvinu" přiznal jednomu ze svých spoluhráčů. Jediné, co mi na tom vadí je, že tím vytlačí úplně Villu, který moc nehrál. Častěji hrál Alexis, který není na stejné hráčské úrovni jako on, teď Villu vytlačí úplně. Pro mě jediná chybička.
Neymare budeme se těšit na to, co nám v budoucnu předvedeš a budeme doufat, že nás nezklameš a ukážeš vše, co máš uvnitř sebe.

Rozhovor s Radkem Voltrem.Můj jediný momentální cíl je udržet v Hradci ligu.

25. may 2013 at 16:05 | Níca H. |  Rozhovory
Radek Voltr, mladý útočník Hradce Králové, který začal dostávat šance s příchodem nového trenéra, Luboše Prokopce. Přestože Radek hraje za A mužstvo nezměnil se a je stále tím stejným klukem, jako předtím. Skromný a hlavně doufající v udržení ligy. Našel si na mě čas a zodpověděl mi pár otázek.

Ahoj Radku, jako takovou startovní otázkou začnu, jak se máš?
Ahoj, děkuji za optání. Momentálně se nacházíme s týmem v nezávidění hodné pozici, takže nemůžu říct, že by vše bylo tak, jak bych si přál.

Co si myslíš o minulém zápase s Příbramí? Byla spousta šancí, ale ani jedna branka. Takže jsme téměř u sestupu že?
Zápas s Příbramí byl pro nás dá se říct existenční, a podle toho jsme k tomu přistoupili. Já jsem klukům fandil z tribuny, kvůli poraněnému kotníku a myslím, že zápas byl z naší strany odpracovaný na 100 %. Vytvořili jsme si šance, jenom chyběla jejich realizace. Musíme se dát dohromady na další vele důležitý zápas se Slávií.

Jaký je Váš nový, no nový.. trénér Prokopec? Trénoval juniorku a ta opravdu exelovala. Na čtvrtém místě, pokud se nepletu. Cítíš se s ním s pokojený?
Trenéra Prokopce dobře znám ze společného působení v dorosteneckých kategoriích. Nejdříve jsme po jeho příchodu zachránili nejvyšší dorosteneckou soutěž, o rok později jsme skončili třetí a o další 2 roky později dokázal dorosteneckou soutěž vyhrát. Teď se mu dařilo v Juniorské lize. Věřím, že na své úspěchy naváže.


Pokud by Hradec spadl, plánuješ přestup někam jinam? Přeci jen si mladý a talentovaný útočník a spousta klubů by tě jistě v kádru vřele přivítala.
O tom, že spadneme nebudu vůbec mluvit, takže i tato otázka je celá bezpředmětná.

S kterým hráčem v kabině si nejvíce rozumíš?
Nemám problém vůbec s nikým, nejvíc si ale rozumím s Jarinem Zeleným, Tomášem Holešem, Petrem Schwarzem.

Kterého hráče by jsi v týmu uvítal, kdyby jste měli neomezený rozpočet na posily?
Tak v rámci Gambrinus ligy, by to byl buď Pavel Horváth, nebo Marek Matějovský. Každý tým potřebuje hráče, který je schopen vytvořit pro své spoluhráče několik brankových příležitostí během zápasu a tito dva jsou v tom nejlepší v lize.

Nevím jestli sleduješ dění kolem zlatých míčů. Čtyři roky po sobě putovaly k Lioneli Messimu, komu by jsi přál Balon 'd Or tento rok?
Messiho jsem mělo vždycky rád. Ale v poslední době se mi nelíbí jeho herní styl. Samozřejmě, je to výjimečný fotbalista, který si to může dovolit, ale on neudělá krok dozadu. To se mi nelíbí. Jen vyčkává při hře dopředu. Oproti tomu třeba Ronaldo z Realu maká pro tým i dozadu. Letos bych ho přál jemu. Ale jde čistě o můj názor.

Příští rok se koná v Brazílii mistrovství světa ve fotbale máš už nějakého favorita?
Jednoznačně bude silná domácí Brazílie, která se bude chtít ukázat na domácí půdě v tom nejlepší světle.

Jedna taková otázka, na kterou asi bude obsáhlejší odpověď. Jak si začal s fotbale, co tě k tomu vedlo a proč si ho vlastně chtěl hrát?
Odpověď zkrátím, není to nic zajímavého. Fotbal jsem začal hrát v 5ti letech u nás ve Lhotě pod Libčany. Převedl mě k němu můj otec.

A nakonec, jaké máš fotbalové cíle do budoucna?
Můj jediný momentální cíl je udržet v Hradci ligu.


Tak ti děkuji za pěkný rozhovor a doufám, že budeš do budoucna ještě úspěšnější a třeba spolu někdy opět uděláme rozhovor, ahoj. :)


Dotazník:
Fotbalové vzory, když jsem vyrůstal: David Villa, Ronaldo, Raúl Gonzales Blanco
Jaké fotbalové plakáty jsem jako kluk měl na zdi: viz. výše
Nejlepší fotbalové ligy podle mě: Premiere league, La Liga, Bundes Liga
Tři moje oblíbené zahraniční kluby: CF Valencia, Manchester United, BVB Dortmund
Tři nejlepší a nejcharismatičtější trenéři: Alex Ferguson, José Mourinho, Roberto Manncini
Oblíbená činost mimo fotbal:Poker, PS3
Nejlepší motivační songy: nemám.

Opětovný rozjezd

25. may 2013 at 16:01 | Níca H.
Na úvod Vám tu oznamuji, že jsem blog zabalila do nového pláště. Není špatný, ale také ne dobrý. Budu se snažit přidávat, co nejvíce články. Školu už mám vyřešenou a budu mít na psaní víc času. :) Dnes nás čeká finalé ligy mistrů. Popravdě já držím palce Bayernu. I když Borussia není vůbec špatná. Tohle je pouze krátká informačka. Momentálně jdu přidat rozhovor s Radkem Voltrem, útočníkem Hradce Králové, snad Vás to potěší a já doufám, že jsem nezklamala. Stále je co vylepšovat. :) Za hodinku začíná tady na vesnici fotbal (pozn. nejhorší třídy). Tenhle fotbal má takové své kouzlo. :) No nic přidám to a mizím. Mějte se tu. :)
Níca