Rozhovor s Radkem Voltrem.Můj jediný momentální cíl je udržet v Hradci ligu.

25. may 2013 at 16:05 | Níca H. |  Rozhovory
Radek Voltr, mladý útočník Hradce Králové, který začal dostávat šance s příchodem nového trenéra, Luboše Prokopce. Přestože Radek hraje za A mužstvo nezměnil se a je stále tím stejným klukem, jako předtím. Skromný a hlavně doufající v udržení ligy. Našel si na mě čas a zodpověděl mi pár otázek.

Ahoj Radku, jako takovou startovní otázkou začnu, jak se máš?
Ahoj, děkuji za optání. Momentálně se nacházíme s týmem v nezávidění hodné pozici, takže nemůžu říct, že by vše bylo tak, jak bych si přál.

Co si myslíš o minulém zápase s Příbramí? Byla spousta šancí, ale ani jedna branka. Takže jsme téměř u sestupu že?
Zápas s Příbramí byl pro nás dá se říct existenční, a podle toho jsme k tomu přistoupili. Já jsem klukům fandil z tribuny, kvůli poraněnému kotníku a myslím, že zápas byl z naší strany odpracovaný na 100 %. Vytvořili jsme si šance, jenom chyběla jejich realizace. Musíme se dát dohromady na další vele důležitý zápas se Slávií.

Jaký je Váš nový, no nový.. trénér Prokopec? Trénoval juniorku a ta opravdu exelovala. Na čtvrtém místě, pokud se nepletu. Cítíš se s ním s pokojený?
Trenéra Prokopce dobře znám ze společného působení v dorosteneckých kategoriích. Nejdříve jsme po jeho příchodu zachránili nejvyšší dorosteneckou soutěž, o rok později jsme skončili třetí a o další 2 roky později dokázal dorosteneckou soutěž vyhrát. Teď se mu dařilo v Juniorské lize. Věřím, že na své úspěchy naváže.


Pokud by Hradec spadl, plánuješ přestup někam jinam? Přeci jen si mladý a talentovaný útočník a spousta klubů by tě jistě v kádru vřele přivítala.
O tom, že spadneme nebudu vůbec mluvit, takže i tato otázka je celá bezpředmětná.

S kterým hráčem v kabině si nejvíce rozumíš?
Nemám problém vůbec s nikým, nejvíc si ale rozumím s Jarinem Zeleným, Tomášem Holešem, Petrem Schwarzem.

Kterého hráče by jsi v týmu uvítal, kdyby jste měli neomezený rozpočet na posily?
Tak v rámci Gambrinus ligy, by to byl buď Pavel Horváth, nebo Marek Matějovský. Každý tým potřebuje hráče, který je schopen vytvořit pro své spoluhráče několik brankových příležitostí během zápasu a tito dva jsou v tom nejlepší v lize.

Nevím jestli sleduješ dění kolem zlatých míčů. Čtyři roky po sobě putovaly k Lioneli Messimu, komu by jsi přál Balon 'd Or tento rok?
Messiho jsem mělo vždycky rád. Ale v poslední době se mi nelíbí jeho herní styl. Samozřejmě, je to výjimečný fotbalista, který si to může dovolit, ale on neudělá krok dozadu. To se mi nelíbí. Jen vyčkává při hře dopředu. Oproti tomu třeba Ronaldo z Realu maká pro tým i dozadu. Letos bych ho přál jemu. Ale jde čistě o můj názor.

Příští rok se koná v Brazílii mistrovství světa ve fotbale máš už nějakého favorita?
Jednoznačně bude silná domácí Brazílie, která se bude chtít ukázat na domácí půdě v tom nejlepší světle.

Jedna taková otázka, na kterou asi bude obsáhlejší odpověď. Jak si začal s fotbale, co tě k tomu vedlo a proč si ho vlastně chtěl hrát?
Odpověď zkrátím, není to nic zajímavého. Fotbal jsem začal hrát v 5ti letech u nás ve Lhotě pod Libčany. Převedl mě k němu můj otec.

A nakonec, jaké máš fotbalové cíle do budoucna?
Můj jediný momentální cíl je udržet v Hradci ligu.


Tak ti děkuji za pěkný rozhovor a doufám, že budeš do budoucna ještě úspěšnější a třeba spolu někdy opět uděláme rozhovor, ahoj. :)


Dotazník:
Fotbalové vzory, když jsem vyrůstal: David Villa, Ronaldo, Raúl Gonzales Blanco
Jaké fotbalové plakáty jsem jako kluk měl na zdi: viz. výše
Nejlepší fotbalové ligy podle mě: Premiere league, La Liga, Bundes Liga
Tři moje oblíbené zahraniční kluby: CF Valencia, Manchester United, BVB Dortmund
Tři nejlepší a nejcharismatičtější trenéři: Alex Ferguson, José Mourinho, Roberto Manncini
Oblíbená činost mimo fotbal:Poker, PS3
Nejlepší motivační songy: nemám.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement