August 2013

Každý si zaslouží, aby ho měl někdo rád

26. august 2013 at 13:32 | Níca H. |  Diar
Dobře tohle téma se netýká fotbalu, ale já se o něm i tak rozhodla napsat. ,,Život je jen náhoda, jednou jsi dole jednou nahoře" zpívá Jan Werich. Má pravdu. Upřímně já jsem ten typ člověka, co by nejraději pomohl všem a všude. O to víc mě bolí, že lidé si lidí neváží. Nepomáhají si, ba naopak se snaží ještě jeden druhému uškodit. Nedávno jsem byla v Itálii, chodil tam pán, zkrčený o holi a sotva chodil, v ruce si držel čepici a nikoho se nesnažil přemlouvat nebo otravovat. Jen tam stál a opíral se. Vzala jsem drobné a hodila mu je. Vím, že nějaké to euro a půl nebo dvě není moc, ale já víc droných u sebe neměla. Hned jak mile viděl, že jsem přispěla, usmál se a začal i děkovat. Skoro jsem se rozbrečela. Ne každý si za to může sám. Nikdy nevíte, co se stane kdy budete na dně. Vím o jednom bezdomovci, býval to šťastný chlap. Inženýr, co měl ženu a všechno se mu dařilo. Nakonec ho opustila žena a on začal pít. Propil všehno a teď je na ulici. Takových mi je opravdu líto. Vím, že občas dělají problémy, ale takoví nejsou všichni.
Dodnes si pamatuju, jak stresující pro mě byla procházka po Vídni, když jsem byla dítě. Mohlo mi být takových devět. Lidé seděli na ulicích a škemrali o peníze. Jeden neměl nohu, další byla žena s dítětem a já nemohla nic dělat. Jedny Vánoce, bych chtěla strávit bez rodiny a pomáhat v Azilových domech. Protože na Vánoce i každý jiný den si každý zaslouží, aby ho měl někdo rád. Každý by se měl zamyslet sám nad sebou a nad tím, jak by mohl pomoct. Nikdy nevíte, jak skončíte.
Takových videí je spoustu. U toho druhého je pár typů na Vánoční dárky, pokud by ste chtěli udělat něco podobného. :)

This is footbal 2012/13

26. august 2013 at 13:06 | Níca H. |  Videa
Tak tohle video, naprosto miluju. Proto fotbal milujeme ♥

Respekt, je na fotbale to nejdůležitější

26. august 2013 at 12:12 | Níca H. |  Diar
Dnes jsem se do deníku rozhodla napsat článek o respektu. Respekt, je pro mě to nejdůležitější. Vadí mi, když hráče fanoušci vypískají, jen za to, že se mu jeden zápas příliš nepovedl. Pořád se dostal výš než oni. Zastávám názorů, že nemusíš milovat, každého hráče, ale musíš ho respektovat (Pokud si respekt zaslouží a nespadl mu úspěch do dlaní, bez práce. Proto mě například neskutečně mrzí, jak fanoušci Realu Madrid a Barcelony, soupeří mezi sebou. Madridisté uráží Messiho a Culés zase C. Ronalda. Ale proč? Oba dva to měli těžké, oba dva si šli za svým snem a oba dva ho žijí na plno. Pro svůj tým by udělali cokoliv. Přesto mají fanoušci tendenci řešit, kdo je ten "nejlepší" fotbalista na světě a dál se hádat nebo obhajovat. Chápu, že to jsou rivalové, jen si myslím, že když nepříjde El Clasico, mohli by fanoušci držet pospolu. Nejspíš jsem jediná.
Další věc týkajíc se respektu, za kterou mě nejspíš budete chtít ukamenovat, bude ta.. Že nechápu, proč, když hráč přejde k rivalovi musí mu hned pálit dres nebo na hřiště házet prasečí hlavu. Pro toho hráče to taky není jednoduché, chce jen hrát. Proč se tolik na fotbale objevuje rasismus? Mario Balotelli, je možná trochu výstřední a jeho chování není zrovna chválihodné, přesto se dokázal stát fotbalistou, dobrým fotbalistou.
Vážím si hráčů, kteří si po zápase podají ruku, nebo co faulu projeví snahu se alespoň omluvit. Nebo KAKÁ, ten když dostane kartu nediskutuje. Buď si je toho vědom, nebo není. Už nevím kde, ale někde jsem četla, že na začátku své kariéry dostal červenou kartu úplně bezdůvodně a on bez nějakých řečí odešel. Nepotřebuje zbytečně simulovat.
Přála bych si, aby se jednou fanoušci zamysleli a nenadávali hned na hráče o kterém nic neví. Měli by si uvědomit, že třeba takoví Ronaldo, Messi, Balotelli, Aguero ušli tvrdou cestu, proto aby se stali tím, čím jsou.
Nakonec bych zmínila jednoho hráče, který má můj bezmezý respekt a tím je Miroslav Klose. Ten chápe pravidla Fair Play. Dal gól rukou a sám se k tomu přiznal a nenechal gól uznat. Pod článkem máte video :)
Silně doufám, že se nedočkám nějakých nadávek od Vás. Je to čístě můj názor. :)

Gracias señor Raúl.

23. august 2013 at 18:49 | Níca H. |  Diar
Je 22:30 ve čtvrtek večer, náhle celý stadion utichne a pohled se zastaví na jednom a jediném člověku. Na Seňoru Raúlovi. Na legendě moderního fotbalu, na legendě Realu Madrid. Šestatřicetiletý Raúl je doma a na prsou se skví jeho milovaný znak španělského celku. Fanoušci šílí, zápas proti Al Saddu, ve kterém hraje Raúl Gonzalez je na rozloučenou.
Ještě než začalo utkání udělal Iker, pěkné gesto. Vrátil Raúlovi kapitánskou pásku, kterou hrdě nosil od roku 2003 až do jeho odchodu, kdy odešel do Schalke 04 ( Mourinho, už s ním hold nepočítal). Začátek zápasu byl svižný, avšak Real ne a ne dát gól. Raúlovi se jedna střela nevydařila, druhá nahrávka taky ne, ale pak najednou. Raúl dal gól a ukázal všem, že stále umí. Kdo by se divil, když jen v La Lize celkově nasázel dvě stě dvacet gólů a v Lize Mistrů šedesát šest.
Při poločase vrátil Raúl svůj dres Ronaldovi a oblékl trikot katarského klubu se kterým obhájil titul. Druhý gól dala nová posila Realu Madrid Isco, opět krásnou hlavičkou dostal míč do sítě a přihlížející nestačili tleskat. Kolik těch gólů nakonec bylo? Pět. Dalšími střelci byli: Jesé Rodriguez a Karim Benzema, o kterého se údajně zajímá Arsenal. V druhém poločase mě mrzela jedna věc. Místo Ikera nastoupil v bráně Diego Lopez, ten ze kterého José Mourinho udělal jedničku brankářů. Čekala jsem, že když právě Iker hrál v období Galacticos, odchytá i celý zápas. Bohužel.
Zápas byl úžasný, vzpomínkový a hlavně fanoušci dokázali, že Raúl je stále ten, kterého všichni obdivují a milují. Zapsal se do fotbalové historie stejně tak, jako například Zinedine Zidan. Francouz momentálně zastává funkci asistenta trenéra, Carla Ancelottiho.
Na završení mám pro Vás ještě jednu třešničku na dort. Raúl Gonzalez Blanco, se chystá ukončit příští rok kariéru a udělat si trenérský kurz, takže kdoví, kdo bude jednou trénovat Madrid :)
Seňore Raúle, děkujeme ti za všechno, co jsi pro klub udělal. Pro nás budeš vždycky Pan Kapitán. Milujeme tě ♥ ♥

Anketa: Kdo by měl být jedničkou Realu Madrid?

22. august 2013 at 21:28 | Níca H. |  Ankety
Tak tu máme po dlouhé době anketku, kdo by si zasloužil být tou jedničkou Realu Madrid. Iker měl v minulém hlasování na serveru AS.com 75% hlasů, nyní mu však počet příznivců poklesl na 59%, takže rozdíl s Diegem Lopezem už nečiní tolik, co předtím. Pro mě do brány patří prostě Iker, je to modla fanoušků a když se Vám řekla Real Madrid, vybavíte si jeho.
Jak je to pro Vás? Koho by jste v bráně viděli radši? Pod článkem na Vás čeká anketa. :)

Xabi Alonso má po operaci, chybět bude až 3 měsíce

22. august 2013 at 21:19 | Níca H. |  Novinky
Záložník Realu Madrid, Xabi Alonso podstoupil operaci, poté co si při ranním tréningu zlomil kůstku v pravém nártu. Jednatřicetiletý Španěl se přitom nedávno zotavil z červnové operace třísel. Stejné zranění před rokem postihlo jeho spoluhráče Marcela. Xabi dnes napsal na twitter: ,,Operační den" a přiložil k ní fotku. Tak hodně štěstí s ozdravováním. :)

Pohár České pošty. Hradec Králové - Dvůr Králové 7:0

22. august 2013 at 21:03 | Níca H. |  Novinky
Konečně, konečně jsem mohla shlédnout zápas ve kterém padlo sedm gólů, které nebyly inkasované do naší branky, ale do soupeřovi. Možná šlo jen o lehkého soupeře, to však nic nekazí na mojí náladě i radosti. Takový pocit jsem měla naposledy, když Hradec Králové vyhrál proti Slavii a to je přes půl roku zpátky.
Počasí se vydařilo, ačkoliv se zdálo, že bude pršet, nepršelo a na všechny čekal pěkný zápas, který Votroci proměnili hned v první minutě (Schwarz). Po souboji střílel na polo prázdnou branku a ve čtvrté minutě přišel gól Šislera. Ten ale byl! Přímý rohový kop z vápna, který se zatočil a rovnu do sítě.
Další, co si diváci mohli vychutnat byl fanoušek "Paštika", ten vběhl na hřiště a ne jednoho z přihlížejících pobavil. V samém závěru zápasu se Votroci dočkali sedmého gólu, který měl na svědomí Zec Asim a Hradec po pěkném výkonu postoupil do dalšího kola Poháru České pošty, kde se utká s Baumitem Jablonec.
Snad se Votrokům zadaří i v příštím, tentokrát druhligovém zápase proti Budějvicím a potěší tím všechny, co při nich stoí v dobrém i zlém, protože tak to ve fotbale má být.

Sestavy: Tj Dvůr Králové nad Dvorem: Ulrych - Picha, Macek (80. Rejl),Kruliš (46. Podolník),Volf- Kilevník,Fejk,Daněk,Klazar ( 60.Marks),Řežábek - Černík
FC Hradec Králové: Koubek - Plašil,Rolko,Šisler,Poděbradský - Malinský (60.Zec),Janoušek,Kučera,Schwarz,Zelený (Halilović) - Vaněček (46. Voltr)

Góly: Schwarz (1'), Šisler (4'), Malinský (20'), Kučera (26'), Vaněček (42'), Rolko (45'), Zec (89')

Včerejší výsledky a zápasy, které se hrají dnes

18. august 2013 at 14:58 | Níca H. |  Novinky
Tak pro Vás mám přehled, jak se včera hrálo a jak se hraje dnes. :) Konečně to opět začalo.

GAMBRINUS LIGA, 5. kolo
Plzeň - Sparta 0:0
Příbram - Baník Ostrava 0:4
Brno - Liberec 0:1
Jihlava - Dukla 1:1
Ml. Boleslav - Olomouc 2:2 (hrálo se 16.8. 2013)
Bohemians 1905 - Slovácko (zítra v 18:00)
Slavia - Teplice (zítra 20:15)

BUNDESLIGA ,2. kolo
Monchengladbach - Hannover 3:0
Frankfurt - Bayern 0:1
Hamburk - Hoffeinheim 1:5
Freiburg - Mohuč 1:2
Bremen - Augsburg 1:0
Wolfsburg - Schalke 4:0
Stuttgard - Leverkusen 0:1
Norimberk - Hertha (dnes v 15:30)
Dortmund - Braunschweig (dnes 17:30)

PREMIER LEAGUE, 1. kolo
Swansea - Manchester united 1:4
West Ham - Cardiff 2:0
West Bromwich - Southampton 0:1
Sunderland - Fulham 0:1
Norwich - Everton 2:2
Arsenal - Aston Villa 1:3
Liverpool - Stoke 1:0
Chelsea - Hull (hraje se v 17:00)
Manchester City - Newcastle (zítra 21:00)

LA LIGA, 1. kolo
Valencia - Malága 1:0
Valladolid - Bilbao 1:2
Real Sociedad - Getafe 2:0
Barcelona - Levante (dnes 19:00)
Real Madrid - Real Betis (dnes 21:00)
Osasuna - Granada (dnes 21:00)
Sevilla - Atlético (dnes 23:00)
Vallecano - Elche (zítra 20:00)
Vigo - Espanyol (zítra 22:00)
Almería - Villarreal (zítra 22:00)

Václav Kadlec přestupuje ze Sparty do Frankfurtu

18. august 2013 at 14:38 | Níca H. |  Novinky
Tak a je to tady. Dohady o tom, kam vlastně reprezentant Kadlec přestoupí jsou u konce. Sparta, která svůj klenot nechtěla pustit se nakonec nechala zlomit po naléhání Eintrachtu a Kadlecova agenta Pavla Paska a hráč se do přípravy zapojí hned v pondělí. Hráč, který je řazen mezi největší evropské talenty bere Frankfurt, jako takovou svoupřestupní stanici k ještě většímu klubu. Pestupní částka nebyla zveřejněna, ale podle deníku Frankfurter Rundschau činila 3,2 milionu eur. Tak hodně štěstí :)

Život, který chci zasvětit kariéře fotbalové reportérky

18. august 2013 at 14:18 | Níca H. |  Diar
Zdravím! :) Téma týdne je život. Každý z nás má něco, co by rád alespoń jednou za život zkusil, dokázal a pokořil své hranice. Možná, že moje sny jsou hloupé a ani se nevyplní, ale ráda bych jednoho dne pozorovala zápas na přeplněném španělském nebo anglickém stadionu a obdivovala výkony hráčů. Poté bych jakožto reportérka vlezla na hřiště a odchytila so jendoho z nich na krátký rozhovor. Každý má své sny a touhy. Myslím si, že pro holku je lepší zasvětit život fotbalu, ano zní to možná divně, přesto si myslím, že je to pravda. Alespoň pro mě je třeba takový Ronaldinho, Ronaldo, Zidan ,.... inspirativnější než Justin Bieber. Ano i on něco dokázal, bohužel já láskou k němu neoplývám, to už je ale jiné téma.
Život je krátký a i když si občas zanadáváme, jak nás život nebaví, žijeme rádi. Kupříkladu, já miluji emoce, které se nahromadí, když milovaný Hradec vyhraje. Když fanoušci vyvolávají jména a hráči jsou šťastní a nesedí zklamaní na trávníku, to každému rve srdce. Španělsko ten fotbal vnímá jinak, pro svůj tým pláčou a radují se. Žijí tím, smozřejmě i tady, ale v Španělsku je fotbal jako národní svátek (obvlášť když hraje španělský nároní tým). Ráda bych jednou objela co nejvíce fotbalových klubů jako například Chelsea, Liverpool, Ajax, Real Madrid, Barcelonu nebo PSG. Každá země má jiný styl hry a ta rozmanitost, je něco tak naprosto úžasného.
Když nad tím tak přemýšlím i fotbalista si musí vybrat svou cestu životem. Už jako dítě čelí rozhodnutí, zda je lepší hrát si s kamarády nebo trénovat dokud nebude nejlepší. Se vší snahou to třeba někam dotáhne a bude se muset pokusit o to, aby ho peníze nezměnili. Spousta lidí si říká, že by obrovským částkám odolala, ale upřímně... Asi by to zvládla tak polovina. O to víc si vážím hráčů, kteří celý život hrají za jeden klub za špatných i zlých časů. Vážím si hráčů, kterým jsou peníze fuk a zůstali naprosto normálními lidmi. Peníze kazí charakter. Už to chápu. Nechci tu být za madridistku, která nenávidí Barcelonu a podobně, bohužel mě mrzí, že Cristiana Ronalda kvůli vzhledu nenávidí. To, že se o sebe stará hned znamená, že je nafoukaný? Daruje peníze nadacím, miluje děti a 2-3x ročně daruje krev. Je to úžasný člověk, který si zaslouží špetku respektu, jako každý fotbalista.
Užívejte života, je moc krátký na nějaké rozmrzelosti :) Doufám, že mě za článek neukamenujete, jen jsem chtěla napsat svůj názor, Váš se možná liší, ale tak už to v životě bývá :)

Hola Hola, škola je za dveřmi.

15. august 2013 at 16:04 | Níca H. |  Diar
Zdravím děcka, tak tu máme půlku Srpna a za chvíli nás školou povinné, čeká časné vstávání a hromada úkolů. Já už se na školu chystám takovým způsobem, že si vyrobím rozvrh hodin a na španělštinu si dám Ikera :) Zároveň se Vás chci zeptat, kdo z Vás má přání na nějaký rozvrh hodin, ať mi napíše do komentářů s kým a já se pokusím něco utvořit :) Tak jen takhle. Popravdě do školy ještě nic nemám, z čeho plyne, že už brzo budu muset všechno poshánět. Toť vše, stačí napsat a bude to tu.

Ronaldinho si nechal srovnat svůj pověstný předkus

14. august 2013 at 20:17 | Níca H. |  Novinky
Tak to je rána. Brazilský idol Ronaldinho si nechal zpravit svůj legendární předkus. Ronaldinho si svůj vzhled údajně nechal upravit v úterý Belo Horizonte. Nekáži si Ronyho představit, patřilo to k němu jako jeho dlouhé kudrnaté vlasy nebo fotbalvý um.
Změnu potvrdil i jeho bratr Roberto Assis, který je zároveň jeho agentem. Ronaldinho hned po operaci trénoval se spoluhráči z Atletico Mineiro. My budeme moci změnu spatřit zítra, při ligovém utkání proti týmu Bahia, zároveň jeho bratr potvrdil, že trénoval bez jakého koliv omezení. To vše prozradil prozradil brazilskému portálu www.globoesporte.com
Operace probíhala pomocí tenkých porcelánových destiček a byla za cca hodinku hotová. Co jej přimělo k takovému kroky, když dosud všechna doporučení stomatologů ignoroval?

Fotbalové hot news #1

13. august 2013 at 13:41 | Níca H. |  Novinky
  • Guiness, International champions cup, vyhrál Real Madrid, druhá skončila Chelsea a třetí AC Milan. Zároveň byl kapitán španělského celku Iker Casillas zvolen nejlepším brankářem turnaje.

  • Vítězem tureckého superpoháru se stal tým Galatasaray Istanbul, když ve finále porazil městkého rivala Fenerbahce v prodloužení 1:0. O jediný gól zápasu se postaral Didier Drogba.

  • Kamerunský útočník Eto'o se nechal slyšet, že by rád šel do londýnské Chelsea za Josém Mourinhem.

  • Nizozemský fotbalový mistr Ajax se bude muset několik týdnů obejít bez svého kapitána Siema de Jonga, kterému zkolabovala plíce. Čtyřiadvacetiletý záložník na to přišel poté, co se kvůli kašli a bolesti nechal vyšetřit. Nadále je prozatím v péči lékařů.

  • Nováček Ligue 1, AS Monaco nepřijde o dva body. Původní trest , kvůli výtržnostem diváků v minulé sezoně ,byl dnes zrušen, avšak druhá sankce zůstala v platnosti a další zápas sehraje bez diváků

  • Český útočník Matěj Vydra, bude hostovat v anglickém West Bromwichi.

  • Španělskem a Realem Madrid jsme začali a tak i skončíme. V hlasování o brankářskou jedničku dostal Iker Casillas 12 000 hlasů, Diego Lopez dostal překvapivě pouhé 4 000. Tím se potvrdilo, že Iker je pro fanoušky srdce Madridu.