Respekt, je na fotbale to nejdůležitější

26. august 2013 at 12:12 | Níca H. |  Diar
Dnes jsem se do deníku rozhodla napsat článek o respektu. Respekt, je pro mě to nejdůležitější. Vadí mi, když hráče fanoušci vypískají, jen za to, že se mu jeden zápas příliš nepovedl. Pořád se dostal výš než oni. Zastávám názorů, že nemusíš milovat, každého hráče, ale musíš ho respektovat (Pokud si respekt zaslouží a nespadl mu úspěch do dlaní, bez práce. Proto mě například neskutečně mrzí, jak fanoušci Realu Madrid a Barcelony, soupeří mezi sebou. Madridisté uráží Messiho a Culés zase C. Ronalda. Ale proč? Oba dva to měli těžké, oba dva si šli za svým snem a oba dva ho žijí na plno. Pro svůj tým by udělali cokoliv. Přesto mají fanoušci tendenci řešit, kdo je ten "nejlepší" fotbalista na světě a dál se hádat nebo obhajovat. Chápu, že to jsou rivalové, jen si myslím, že když nepříjde El Clasico, mohli by fanoušci držet pospolu. Nejspíš jsem jediná.
Další věc týkajíc se respektu, za kterou mě nejspíš budete chtít ukamenovat, bude ta.. Že nechápu, proč, když hráč přejde k rivalovi musí mu hned pálit dres nebo na hřiště házet prasečí hlavu. Pro toho hráče to taky není jednoduché, chce jen hrát. Proč se tolik na fotbale objevuje rasismus? Mario Balotelli, je možná trochu výstřední a jeho chování není zrovna chválihodné, přesto se dokázal stát fotbalistou, dobrým fotbalistou.
Vážím si hráčů, kteří si po zápase podají ruku, nebo co faulu projeví snahu se alespoň omluvit. Nebo KAKÁ, ten když dostane kartu nediskutuje. Buď si je toho vědom, nebo není. Už nevím kde, ale někde jsem četla, že na začátku své kariéry dostal červenou kartu úplně bezdůvodně a on bez nějakých řečí odešel. Nepotřebuje zbytečně simulovat.
Přála bych si, aby se jednou fanoušci zamysleli a nenadávali hned na hráče o kterém nic neví. Měli by si uvědomit, že třeba takoví Ronaldo, Messi, Balotelli, Aguero ušli tvrdou cestu, proto aby se stali tím, čím jsou.
Nakonec bych zmínila jednoho hráče, který má můj bezmezý respekt a tím je Miroslav Klose. Ten chápe pravidla Fair Play. Dal gól rukou a sám se k tomu přiznal a nenechal gól uznat. Pod článkem máte video :)
Silně doufám, že se nedočkám nějakých nadávek od Vás. Je to čístě můj názor. :)
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement