Život, který chci zasvětit kariéře fotbalové reportérky

18. august 2013 at 14:18 | Níca H. |  Diar
Zdravím! :) Téma týdne je život. Každý z nás má něco, co by rád alespoń jednou za život zkusil, dokázal a pokořil své hranice. Možná, že moje sny jsou hloupé a ani se nevyplní, ale ráda bych jednoho dne pozorovala zápas na přeplněném španělském nebo anglickém stadionu a obdivovala výkony hráčů. Poté bych jakožto reportérka vlezla na hřiště a odchytila so jendoho z nich na krátký rozhovor. Každý má své sny a touhy. Myslím si, že pro holku je lepší zasvětit život fotbalu, ano zní to možná divně, přesto si myslím, že je to pravda. Alespoň pro mě je třeba takový Ronaldinho, Ronaldo, Zidan ,.... inspirativnější než Justin Bieber. Ano i on něco dokázal, bohužel já láskou k němu neoplývám, to už je ale jiné téma.
Život je krátký a i když si občas zanadáváme, jak nás život nebaví, žijeme rádi. Kupříkladu, já miluji emoce, které se nahromadí, když milovaný Hradec vyhraje. Když fanoušci vyvolávají jména a hráči jsou šťastní a nesedí zklamaní na trávníku, to každému rve srdce. Španělsko ten fotbal vnímá jinak, pro svůj tým pláčou a radují se. Žijí tím, smozřejmě i tady, ale v Španělsku je fotbal jako národní svátek (obvlášť když hraje španělský nároní tým). Ráda bych jednou objela co nejvíce fotbalových klubů jako například Chelsea, Liverpool, Ajax, Real Madrid, Barcelonu nebo PSG. Každá země má jiný styl hry a ta rozmanitost, je něco tak naprosto úžasného.
Když nad tím tak přemýšlím i fotbalista si musí vybrat svou cestu životem. Už jako dítě čelí rozhodnutí, zda je lepší hrát si s kamarády nebo trénovat dokud nebude nejlepší. Se vší snahou to třeba někam dotáhne a bude se muset pokusit o to, aby ho peníze nezměnili. Spousta lidí si říká, že by obrovským částkám odolala, ale upřímně... Asi by to zvládla tak polovina. O to víc si vážím hráčů, kteří celý život hrají za jeden klub za špatných i zlých časů. Vážím si hráčů, kterým jsou peníze fuk a zůstali naprosto normálními lidmi. Peníze kazí charakter. Už to chápu. Nechci tu být za madridistku, která nenávidí Barcelonu a podobně, bohužel mě mrzí, že Cristiana Ronalda kvůli vzhledu nenávidí. To, že se o sebe stará hned znamená, že je nafoukaný? Daruje peníze nadacím, miluje děti a 2-3x ročně daruje krev. Je to úžasný člověk, který si zaslouží špetku respektu, jako každý fotbalista.
Užívejte života, je moc krátký na nějaké rozmrzelosti :) Doufám, že mě za článek neukamenujete, jen jsem chtěla napsat svůj názor, Váš se možná liší, ale tak už to v životě bývá :)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 EI EI | Web | 19. august 2013 at 20:20 | React

K tématu ŽIVOT jsem přidal přednášku Garyho Yourofsky. Rád bych vás pozval k jejímu shlédnutí na můj blog.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement