September 2013

Anketa: Byla penalta Realu Madrid oprávněná?

26. september 2013 at 16:58 | Níca H. |  Ankety

Při večerjším zápase Realu Madrid proti Elche byla po údajném faulu na Pepého udělena penalta. Samotní fanoušci uznávají, že penalta byla naprosto daná špatně a španělský velkoklub si nezasloužil vyhrát. Dole pod videem na Vás opět čeká anketa. (Konečný výsledek Elche 1 - 2 Real Madrid)

Faul na Pepého:


Posila londýnské Chelsea Van Ginkel si dokonce sezóny nezahraje

26. september 2013 at 16:32 | Níca H. |  Novinky
Marco Van Ginkel, se zranil hned v úvodu úterního Ligového poháru proti Swindonu. Ošklivě si zkroutil koleno a vyšetření ukázalo, že má přetržený přední zkřížený vaz. Nizozemec si tak už v této sezóně nezahraje. Navíc tato dvacetiletá letní posila má další smůlu a to tu, že nejspíš kvůli nynějšímu zranění bude muset vynechat mistrovství světa v Brazílii. Tady je hold někd smolař.

Van Ginkelovo poranění kolene:

Rozhovor s Tomášem Koubkem. Brankářem jsem možná proto, že mi nešlo moc běhat :)

23. september 2013 at 20:16 | Níca H. |  Rozhovory
Po dlouhé době opět rozhovor. A ne ledajaký :) Tentokrát je to rozhovor s Tomášem Koubkem, brankářem Hradce Králové a české U21 :) Po Radkovi Voltrovi, tu máme dalšího Votroka, kterému já neskutečně fandím a z rozhovoru mám snad větší radost než nikdo jiný :) Tak příjemné počtení


Ahoj Tome, poslední dobou Votroci svými výkony dokazují, že si jdou tvrdě za svým cílem a tím je postup do české nejvyšší soutěže. Co se v týmu změnilo?
Dal se naší hře řád, všichni vědí co na hřišti dělat, aby jsme na ty úspěchy dosáhli. Každý z nás má motivaci se zpátky dostat do ligy. Chceme právě těmi výkony tlačit na město a vedení klubu, aby se postavil stadion, který si Hradec Králové zaslouží. Taky si myslím, že mužstvo je dobře namíchané. Starší hráči s mladými. Ideální stav kádru.

U Hradce Králové ještě zůstaneme. Jak dlouho už vlastně chytáš za FCHK?
Přestoupil jsem ve 14 letech s od svých 18 jsem v A týmu.

A jak dlouho v týmu ještě plánuješ zůstat? Kam by jsi jinak rád přestoupil?
Běží mi smlouva do léta 2015, ale vzhledem k tomu, že teď nechytám, tak o mně bude mít těžko někdo zájem. Do roku 2015 tady budu určitě.

Kdy tě napadlo, že se chceš stát právě brankářem? Většina malých kluků si přeje spíš góly dávat než chytat. Ovlivnilo tě něco?
Hodně mě ovlivnil otec. Zkoušel jsem to i v poli, ale vyhrál gólman. Možná proto, že mi nešlo moc běhat. :)

Jaký vztah panuje mezi tebou a druhým brankářem Jirkou Lindrem? Není občas mezi Vámi nevraživost? Všichni musíme uznat, že Hradec má dva skvělé brankáře a musí být těžké rozhodnout, kdo bude chytat a kdo ne.
Náš vztah je přátelský, normální. Já se konflikty nesnažím vyhledávat. Moje povaha taková není. Ani když teď nechytám, tak se žádná naschvály nedějí. Řídím se heslem ,,přej a bude ti přáno"

Když zavzpomínáme na 1.6., kdy jsi chytal poslední zápas v Gambrinus lize (proti Plzni), fanoušci se rozhodli na rozloučenou udělat jakousi "show" a zápas tím byl na chvíli přerušen. Jaký na to máš osobně názor?
Líbí se mi pyrotechnika, ale dýmovnice ne. Kouř je nepříjemný a tohle snad byly i nějaký gumy nebo já ani nevím co bylo zapáleno. Nikomu to nepomohlo.

Jsi brankářem reprezentace U21, jakou zemi řadíš mezi své nejtěžší soupeře vůbec a je nějaký zápas, hráč nebo zážitek, který nikdy nezapomeneš?
Španělsko, Německo, Rusko, Itálie a naposledy to bylo Nizozemsko. Zvláště na finále se Španělskem nezapomenu. Hráči jako Morata, Deulofeu, El Shaarawy nebo Ter Stegen. Ty si pamatovat budu.

Dejme tomu, že by Abramovič, nebo jiný zámožný podnikatel koupil Votroky a slíbil by miliony na přestupy. Jaké dvě posily by jsi v týmu přivítal?
Určitě bych chtěl v týmu Tomáše Rosického. Hrozně se mi líbí. A asi Cristiana Ronalda. Ten by mezi nás zapadl hnedka. :D

U fantazírování ještě jednu otázku zůstanu. Kdyby se ti rozdrnčel telefon a tvůj agent by ti oznámil, že o tebe mají vážný zájem tyto čtyři celky: Barcelona, Real Madrid, Bayern Mnichov a Manchester United, který z nich by sis vybral?
Mým snem je Anglie, takže Manchester United.

Jaký je tvůj největší fotbalový zážitek vůbec? Buď už jako divák nebo brankář.
Jako hráč asi zápas v Rusku kde bylo 20 000 diváků nebo domácí zápas se Spartou Praha a výhra 1:0. Jako divák návštěva zápasu West Hamu United.

Poslední dobou český fotbal značně upadá. Co si myslíš, že na tom má největší podíl? Co si myslíš o českém fotbale celkově?
Já myslím, že byla teď taková generační mezera hráčů. Nikdo nějak v zahraničí nevyčnivá. Ten systém hry taky nebyljednoznačný. Ale já veřím, že počínaje Láďou Daridou, Vaškem Kadlecem a dalším mladšími hráči se to za pár let vrati na špičku Evropy, protože v Česku už taky vědí jak se trénuje v zahraničí. Navíc tady máme úspěchy Plzně v Lize Mistrů. Mládežnické úspěchy jsme také měly. Říkám, ale že musíme být jako národ trpěliví a pár let počkat.

Krátký dotazník:
3 nejoblíbenější zahraniční kluby: FC Liverpool, FC Barcelona a Bayern Mnichov
3 nejlepší trenéři: José Mourinho, Pavel Vrba a Jaroslav Hřebík
3 neoblíbenější ligy: Anglická, Německá, Španělská
Fotbalové vzory, když jsem vyrůstal: Petr Čech a Tomáš Rosický
Které fotbalové plakáty jsem měl v pokojíčku: Pamatuju si právě Petra Čecha
Nejlepší motivační songy: Poslouchám co je nové, ale hudba mě nijak zvlášť nemotivuje.
Rituál před zápasem: Vždycky si vše pečlivě připravím na kupičky a oblékám si všechno zleva.


Derby mezi Galatasarayem a Besiktasem se nedohrálo.

23. september 2013 at 18:50 | Níca H. |  Novinky
Derby mezi Istambulským Galatasarayem a Besiktasem se nedohrálo, díky rozzuřeným fanouškům hostujícího celku. Ti v nastaveném čase vtrhli na hrací plochu, kdy domáci Galatasaray vedl 2:1, o oba dva góly se postaral Didier Drogba. Teprve zásah policie a slzný plyn rozehnal šílené fanoušky. Přitom na zápas přišlo rekordních 76 tisíc diváků, hold derby je derby. Co všechno tuto aférku odstartovalo? Nejspíše konflikt, kdy v 92. minutě byl za ostrý zákrok hostujícího celku Felipe Melo vyloučen. Stovky fanoušků vtrhly na hřiště s plastovými křesílky, dokud nebyly uklidněny. Zápas nejspíše bude kontumován ve prospěch Galatasaraye.

Řádění fanoušků:

Fotbalový sen

22. september 2013 at 22:44 | Níca H. |  Diar
Tak jsem se opět zaposlouchala do hymny Ligy Mistrů. Donutilo mě to k představě, jak úžasný pocit to musí pro fotbalistů být, když stojí na trávníku, tisíce pohledů věrných fanoušku mu věří a on si vlastně uvědomí, co všechno v životě dokázal. Neznám fotbalistu, který by po tom netoužil. Ještě silnější zážitek to však musí být, když ví, že má na stadioně rodinu, třeba ženu a svou ratolest a ta jednoho dne hrdě řekne ,,To byl můj otec".. Hráč ze sebe dostane všechno, aby pomohl týmu a poté jsou jen vítězi a poražení. A konec zápasu provází silné emoce. Pláč štěstí nebo smutku, gratulace nebo útěchy. Není to však krásná představa? To jak držíte ušatou trofej plni hrdosti, že jste zatnuli zuby, zapomněli na všechnu bolest a nezdary a plně odhodláni vyhráli. Hymna Ligy Mistrů, vyvolává v každém určité emoce nebo vzpomínky. Vzpomínky na prohru nebo na vítězství :)

Góly úterní a středeční Ligy Mistrů.

22. september 2013 at 22:25 | Níca H. |  Videa

Že Vám něco uteklo? :) Žádný stres, mámt u pro Vás všechny góly všech utkání :) Takže se budete moci pokochat například úžasným gólem, který padnul do plzeňské branky. A snad Vás alespoň článek potěší :)

I vesnický fotbal má své kouzlo.

19. september 2013 at 14:32 | Níca H. |  Diar
To, že fotbal, který se hraje na vesnici je úplně něco jiného než ten, co se hraje ve velkých městech Vám ani nemusím říkat. Avšak každý fotbal má takové své kouzlo, jako třeba to, že já na tom českém miluji hlavně klobásku s pivem, bez ní by to ptostě nebylo ono. :) Ale teď mluvíme o vesnické kopané. Fotbal, který většinou hrají muži všeho věku, jako svůj koníček a pracvní dny chodí normálně do práce. Možná to není fotbal tolik kvalitní, jako třeba vidíme ve Španělsku, ale jde o to, že se lidé pobaví a dělají, to co je baví. Protože každý někdy sní a to, že na tom nejsou kvalitami jako ligoví fotbalisté hned neznamená, že to nemohou dělat ve svém volném čase.
Ta jednoduchost je vlastně neskutečně krásná,protože se sejde jen pár příznivců, často kamarádů, kteří se sejdou a popovídají si. Ale nenechte se zmást i na obyčejném zápase může padnout krásný a nezapomenutelný gól. Někdy je dokonce zápas záživnější než nějaká derby (viz. Plzeň a Sparta..). Když už se u nás na vesnici hraje nechci si to nechat ujít :)
Jen si představte kolik je zemí, kde se hraje fotbal a v každé této zemi se bude fotbal hrát úplně jinak. Jiný styl hry i jiné tempo. Španělský bude úplně jiný než třeba australský a tak dále. Rozhodně by se však neměl vesnický fotbal podceňovat. :)

Real Madrid, proč fanoušci řeší více Özila, než Balea

7. september 2013 at 9:35 | Níca H. |  Diar
Byla to dlouhá doba, co jsem něco vyplodila. Nástup do školy se mi snad zatím vyvedl a tak, mě chytila taková náladička na článek. Na článek, který je přímo mířený na Real Madrid. Cca před čtyřmi dny skončilo přestupové období, den před koncem do španělského velikána přistoupila obří posila. Gareth Bale, ze kterého Florentino Pérez udělal nejdražšího hráče světa, takže předčil i nákup C. Ronalda z roku 2009. Ukončil tím taktéž nekonečný příběh táhnoucí se celé léto, kdy kdejaká stránka psala, že přestup už je dokončen a Bale příjde za x milionů eur + Coentraa a podobně, Florentino se vyjadřoval s tvrzením, že není za Balea ochoten utratit tolik. Tenhle přestup se táhl a táhl, klenot Tottenhamu nebylo vedení klubu ochotno uvolnit. Bale samozřejmě protestoval, za Real Madrid chtěl vždycky hrát a navíc stát po boku Cristiana Ronalda, by bylo splnění dlouholetého snu. Španělskému týmu už se podařilo ulovit mladíčka ISCA, který po několika zápasech ukázal, že ze sebe dokáže vytěžit maximum a nebyl promarněným nákupem. Teď zpět k Welšanovi.. Když přišlo potvrzení z obou stran klubů o přestupu léta Madridisti byli bez sebe radostí, nikdo z nich už omalu nedoufal a nakonec den před koncem se to stalo. Byl představen na Santiago Bernabeú.
V ten den tam pár fanoušků usilovně brečelo a volalo na Péreze ,,Neprodávej Özila!".. Němec se netajil s tím, že je naštvaný z rozhodnutí trenéra nechat ho neustále okupovat lavičku. A tak v poslední den přestupového okénka se Mesut z hlavního města Španělska přestěhoval do hlavního města Anglie. Přesněji do kádru Arsenalu. Wenger z něj pro změnu udělal nejdražší nákup v historii Gunners. Nejvíce rozrušení z jeho odchodu byli Sergio Ramos s Cristianem. Když Mesut opustil Brémy před třemi roky Sergio se ho ujal a stali se z nich nejlepší přátelé. Jejich duo neslo název ,,Serzil" a svou podporu pro kamaráda dokázal Sergio v jednom ze zápasů, kdy si u Mourinha zadělal na problémy. Trenér nenechal Mesuta hrát, a tak Sergio pod svůj dres navlékl Özilův. Samozřejmě, že se toho všichni všimli, vzhledem k tomu, že bílý dres prosvítal, ale gesto to bylo pěkné. Takových příkladů je. Mesut má na své kšiltovce SR4 a Sergio na svém sedadle M1Ö. ,,Mesut by byl posledním hráčem, kterého bych prodal" vyjádřil se k přestupu. Mesut mu svěřil dres ve kterém naposledy hrál s nápisem, že je pro bratra, poté Sergio sdílel video, kde byl s Mesutem a stejně to tak bylo s fanoušky. Místo radování za Welšana, smutnili nad ztrátou playmakera Özila. Sdíleli fotky, statusy, videa.. Myslím si,že vedení klubu udělalo obrovskou chybu, už jen pro to, že Mesuta pustilo. Přeju mu ať se v Arsenalu daří a konečně Wengerovi pomohl vyhrát nějakou tu trofej. Je to mladý talent a kdoví, jestli se jednoho dne nevrátí do Realu Madrid :)