I vesnický fotbal má své kouzlo.

19. september 2013 at 14:32 | Níca H. |  Diar
To, že fotbal, který se hraje na vesnici je úplně něco jiného než ten, co se hraje ve velkých městech Vám ani nemusím říkat. Avšak každý fotbal má takové své kouzlo, jako třeba to, že já na tom českém miluji hlavně klobásku s pivem, bez ní by to ptostě nebylo ono. :) Ale teď mluvíme o vesnické kopané. Fotbal, který většinou hrají muži všeho věku, jako svůj koníček a pracvní dny chodí normálně do práce. Možná to není fotbal tolik kvalitní, jako třeba vidíme ve Španělsku, ale jde o to, že se lidé pobaví a dělají, to co je baví. Protože každý někdy sní a to, že na tom nejsou kvalitami jako ligoví fotbalisté hned neznamená, že to nemohou dělat ve svém volném čase.
Ta jednoduchost je vlastně neskutečně krásná,protože se sejde jen pár příznivců, často kamarádů, kteří se sejdou a popovídají si. Ale nenechte se zmást i na obyčejném zápase může padnout krásný a nezapomenutelný gól. Někdy je dokonce zápas záživnější než nějaká derby (viz. Plzeň a Sparta..). Když už se u nás na vesnici hraje nechci si to nechat ujít :)
Jen si představte kolik je zemí, kde se hraje fotbal a v každé této zemi se bude fotbal hrát úplně jinak. Jiný styl hry i jiné tempo. Španělský bude úplně jiný než třeba australský a tak dále. Rozhodně by se však neměl vesnický fotbal podceňovat. :)
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement