Rozhovor s Tomášem Koubkem. Brankářem jsem možná proto, že mi nešlo moc běhat :)

23. september 2013 at 20:16 | Níca H. |  Rozhovory
Po dlouhé době opět rozhovor. A ne ledajaký :) Tentokrát je to rozhovor s Tomášem Koubkem, brankářem Hradce Králové a české U21 :) Po Radkovi Voltrovi, tu máme dalšího Votroka, kterému já neskutečně fandím a z rozhovoru mám snad větší radost než nikdo jiný :) Tak příjemné počtení


Ahoj Tome, poslední dobou Votroci svými výkony dokazují, že si jdou tvrdě za svým cílem a tím je postup do české nejvyšší soutěže. Co se v týmu změnilo?
Dal se naší hře řád, všichni vědí co na hřišti dělat, aby jsme na ty úspěchy dosáhli. Každý z nás má motivaci se zpátky dostat do ligy. Chceme právě těmi výkony tlačit na město a vedení klubu, aby se postavil stadion, který si Hradec Králové zaslouží. Taky si myslím, že mužstvo je dobře namíchané. Starší hráči s mladými. Ideální stav kádru.

U Hradce Králové ještě zůstaneme. Jak dlouho už vlastně chytáš za FCHK?
Přestoupil jsem ve 14 letech s od svých 18 jsem v A týmu.

A jak dlouho v týmu ještě plánuješ zůstat? Kam by jsi jinak rád přestoupil?
Běží mi smlouva do léta 2015, ale vzhledem k tomu, že teď nechytám, tak o mně bude mít těžko někdo zájem. Do roku 2015 tady budu určitě.

Kdy tě napadlo, že se chceš stát právě brankářem? Většina malých kluků si přeje spíš góly dávat než chytat. Ovlivnilo tě něco?
Hodně mě ovlivnil otec. Zkoušel jsem to i v poli, ale vyhrál gólman. Možná proto, že mi nešlo moc běhat. :)

Jaký vztah panuje mezi tebou a druhým brankářem Jirkou Lindrem? Není občas mezi Vámi nevraživost? Všichni musíme uznat, že Hradec má dva skvělé brankáře a musí být těžké rozhodnout, kdo bude chytat a kdo ne.
Náš vztah je přátelský, normální. Já se konflikty nesnažím vyhledávat. Moje povaha taková není. Ani když teď nechytám, tak se žádná naschvály nedějí. Řídím se heslem ,,přej a bude ti přáno"

Když zavzpomínáme na 1.6., kdy jsi chytal poslední zápas v Gambrinus lize (proti Plzni), fanoušci se rozhodli na rozloučenou udělat jakousi "show" a zápas tím byl na chvíli přerušen. Jaký na to máš osobně názor?
Líbí se mi pyrotechnika, ale dýmovnice ne. Kouř je nepříjemný a tohle snad byly i nějaký gumy nebo já ani nevím co bylo zapáleno. Nikomu to nepomohlo.

Jsi brankářem reprezentace U21, jakou zemi řadíš mezi své nejtěžší soupeře vůbec a je nějaký zápas, hráč nebo zážitek, který nikdy nezapomeneš?
Španělsko, Německo, Rusko, Itálie a naposledy to bylo Nizozemsko. Zvláště na finále se Španělskem nezapomenu. Hráči jako Morata, Deulofeu, El Shaarawy nebo Ter Stegen. Ty si pamatovat budu.

Dejme tomu, že by Abramovič, nebo jiný zámožný podnikatel koupil Votroky a slíbil by miliony na přestupy. Jaké dvě posily by jsi v týmu přivítal?
Určitě bych chtěl v týmu Tomáše Rosického. Hrozně se mi líbí. A asi Cristiana Ronalda. Ten by mezi nás zapadl hnedka. :D

U fantazírování ještě jednu otázku zůstanu. Kdyby se ti rozdrnčel telefon a tvůj agent by ti oznámil, že o tebe mají vážný zájem tyto čtyři celky: Barcelona, Real Madrid, Bayern Mnichov a Manchester United, který z nich by sis vybral?
Mým snem je Anglie, takže Manchester United.

Jaký je tvůj největší fotbalový zážitek vůbec? Buď už jako divák nebo brankář.
Jako hráč asi zápas v Rusku kde bylo 20 000 diváků nebo domácí zápas se Spartou Praha a výhra 1:0. Jako divák návštěva zápasu West Hamu United.

Poslední dobou český fotbal značně upadá. Co si myslíš, že na tom má největší podíl? Co si myslíš o českém fotbale celkově?
Já myslím, že byla teď taková generační mezera hráčů. Nikdo nějak v zahraničí nevyčnivá. Ten systém hry taky nebyljednoznačný. Ale já veřím, že počínaje Láďou Daridou, Vaškem Kadlecem a dalším mladšími hráči se to za pár let vrati na špičku Evropy, protože v Česku už taky vědí jak se trénuje v zahraničí. Navíc tady máme úspěchy Plzně v Lize Mistrů. Mládežnické úspěchy jsme také měly. Říkám, ale že musíme být jako národ trpěliví a pár let počkat.

Krátký dotazník:
3 nejoblíbenější zahraniční kluby: FC Liverpool, FC Barcelona a Bayern Mnichov
3 nejlepší trenéři: José Mourinho, Pavel Vrba a Jaroslav Hřebík
3 neoblíbenější ligy: Anglická, Německá, Španělská
Fotbalové vzory, když jsem vyrůstal: Petr Čech a Tomáš Rosický
Které fotbalové plakáty jsem měl v pokojíčku: Pamatuju si právě Petra Čecha
Nejlepší motivační songy: Poslouchám co je nové, ale hudba mě nijak zvlášť nemotivuje.
Rituál před zápasem: Vždycky si vše pečlivě připravím na kupičky a oblékám si všechno zleva.

 

1 person judged this article.

Comments

1 Georarorp Georarorp | Email | Web | 11. may 2017 at 23:38 | React

Cialis Compra Subito Order Propecia Online Australia Ivermectin 90 Pills Buy Kamagra Next Day Delivery  <a href=http://byuvaigranonile.com>viagra</a> Calis Alternative Finasteride Sport Propecia

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement