Diego Costa si vybral španělskou reprezentaci

30. october 2013 at 11:18 | Níca H. |  Novinky
Tento rok ovládá španělskou tabulku střelců pětadvacetiletý Brazilec Diego Costa. Ten nasázel jedenáct branek v deseti ligových utkáních. Diego získal v létě španělské občanství a rozhodl se, že rodnou Brazílii reprezentovat nebude, už o tom informoval i zástupce brazilského svazu.
,,Poslal dopis generálnímu sekretáři Júliu Césarovi Avelladovi. Pokud ho trenér Vincente del Bosque nominuje, může Diego Costa nastoupit za Španělsko" citovala prohlášení španělského svazu agentura Reuters.
V Brazílii vyvolalo Costovo rozhodnutí nepřátelské reakce. Servítky si nebral jak Prezident svazu José Maria Marin tak trenér reprezentace Luiz Felipe Scolari.
José Maria Marin: ,,Ještě jsme neskončili, Brazílie bude bojovat až do úplného konce." prezident by se údajně rád postaral o to, aby si Costa za Španělsko nezahrál ani minutu.
Luiz Felipe Scolari: ,,Brazilec, který odmítne dres národního týmu a možnost hrát mistrovství světa doma, je automaticky nevítaný. Opovrhl snem miliónů Brazilců, kteří touží hrát za reprezentaci."
Brazilský fotbal je jiný než španělský a pokud Diego odehrál jen pár minut za Brazílii a zjistil, že mu styl hry nevyhovuje, je určitě lepší, že díky občanství může momentálně hájit barvy Španělska. Útočník je ve Španělsku od roku 2007, takže od nějakých dvaceti, pět let hraje tentýž fotbal a proto je pro něj lepší hrát tam.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 kajiss kajiss | 30. october 2013 at 11:20 | React

Tak teď se nebojím, že Španělsko zase vyhraje EURO a MS :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement